----------

Yörük kızı Müslüme’nin ölümünde flaş gelişme

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelen Yörük kızı Müslüme Yağal’ın ölümü Türkiye’yi yasa boğdu. 3 gündür gözaltına bulunan aile fertlerinden baba Mehmet, anne Selvi, ağabeyleri, dedesi ile bazı yakınlarının gece boyunca ifadelerinin alınmasına devam edildi. Öte yandan, 19 Kasım’da Mersin’in Gülnar ilçesinde cesedi bulunan Yörük kızı Müslüme Yağal’ın babası Mehmet ile annesi Selvi Yağal ve kardeşlerinin de aralarında bulunduğu 8 aile üyesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Yörük kızı Müslüme’nin ölümünde flaş gelişme

Cenazesi 20 Kasım’da Karaman’da toprağa verilen Müslüme’nin ölümüne ilişkin soruşturma sürüyor. Gülnar İlçe Jandarma Komutanlığınca 19 Kasım’da gözaltına alınan çocuğun anne, baba, kardeşleri ve bazı aile yakınlarının da arasında olduğu kişilerin sorgusu tamamlandı.

---------

Çadır kurulan bölgeye uzak mesafedeki ormanlık alanda 19 Kasım’da kayıp kız çocuğunun cansız bedeni bulunmuş, jandarma ekipleri aile bireylerini ve bazı akrabalarını ifadelerini almak üzere karakola götürmüştü.

CENAZESİ TOPRAĞA VERİLMİŞTİ

Mersin Gülnar Devlet Hastanesi’nden 20 Kasım’da alınan küçük kızın cenazesi, Karaman merkezdeki Kazalpa Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

-------------

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Müslüme’nin babası Mehmet ile annesi Selvi Yağal ve kardeşlerinin de aralarında bulunduğu 8 aile üyesinin gözaltındaki işlemleri tamamlandı. Aile fertleri, geniş güvenlik önlemleriyle adliyeye sevk edildi.

Yorumlar kapatıldı.