Son dakika | Metin ve Nejla Büyükşen cinayetinde flaş ifade: 100 bin tl…

Son dakika | Metin ve Nejla Büyükşen cinayetinde flaş ifade: 100 bin tl…

Konya’da 3 yıl önce öldürülen Metin ve Nejla Büyükşen olayı ile ilgili gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Abdulhamid Uzbek’in (39) ifadesi ortaya çıktı. Uzbek ifadesinde Abdullah Başdemir çiftliğinde iki farklı dönemde 1 yıl kadar çalıştığını Başdemir’in kendisine ‘Benim düşmanlarım var. Sana 100 bin TL versem bu düşmanlarımı öldürür müsün?’ dediğini ancak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini ileri sürdü. Uzbek’in Başdemir’in çiftlikte çalışan diğer Afgan uyruklu iki kişiye daha aynı teklifi yaptığını anlattı.

‘BAŞDEMİR’LERİN ÇİFTLİĞİNDE 2 FARKLI DÖNEMDE ÇALIŞMIŞ’

Abdulhamid Uzbek’in (39) ifadesinin detaylarına SABAH ulaştı. İfadesinde 6 yıl önce kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaptığını ve farklı illerde çobanlık yaptığını anlatan Uzbek, “Türkiye’ye girdiğimde Ankara’daka yeğenimin yanına geldim. Yeğenimin yanında 20 gün kadar hiçbir işte çalışmadan kaldım.

Daha sonra Konya’nın Ilgın ilçesine gelerek burada çobanlık yaptım. Sonra da Çankırı ilini gittim. Burada farklı yerlerde 5 ay çobanlık yaptım ve tekrar Konya’nın Sarayönü ilçesinde bulunan köylümün yanına geldim. Burada biraz işsiz kaldıktan sonra köylüm beni Abdullah Başdemir ve Süleyman Başdemir ile tanıştırdı. Ben Başdemir’in yanında 9 ay kadar çalıştım. Parayı az bulduğum için yanlarından ayrılıp, tekrar Çankırı’ya gittim. Burada da 2 yıl çalıştıktan sonra tekrar Abdullah Başdemir’in yanında çalışmaya başladım. 2 bin TL karşılığında 3 ay daha çalıştıktan sonra tekrar Ankara Gölbaşı’na gittim. Burada 13 ay çalıştım. Kaldığım köyde jandarmalar beni yakalayıp Konya’ya getirdi” dedi.

Son dakika | Metin ve Nejla Büyükşen cinayetinde flaş ifade: 100 bin tl...

‘DÜŞMANLARINI ÖLDÜRMESİ İÇİN 100 BİN TL TEKLİF ETMİŞ’

Abdullah Başdemir’in düşmanlarını öldürmesi için kendisine 100 bin TL teklif ettiğini ifade eden Uzbek, “İlk çalıştığım dönemde Abdullah benim yanıma 4 kez gelerek, bana ‘Benim düşmanlarım var. Sana 100 bin TL versem bu düşmanlarımı öldürür müsün?’ diye sordu. Bende sakat bir kızımın olduğunu bu nedenle öldüremeyeceğimi söyledim. Bunları bana söylerken şaka yapmıyordu, gayet ciddiydi.

‘ÖLDÜRÜLENLERİ TANIMIYORUM’

Öldürülen Metin ve Nejla Büyükşen çiftini tanımadığını da ifade eden Abdulhamid Uzbek, “Daha önce bir tabanca ve üç tüfek ile fotoğraf çektirmiştim. Bu silahlar Abdullah’a ait. Bildiğim kadarıyla Abdullah’ın 5 adet tabancası, 1 adet uzun namlulu av tüfeği ve 2 adet kıza dipçikli tüfeği var. Tabancaları Abdullah ve yakınları üzerlerinde taşıyordu.

Son dakika | Metin ve Nejla Büyükşen cinayetinde flaş ifade: 100 bin tl...

Tüfekler çiftlikte kalıyordu. Biz hayvanları dağa götürürken tüfekleri yanımızda götürüyorduk. Abdullah’ın yanında çalışırken her işi yapardım.

Son dakika | Metin ve Nejla Büyükşen cinayetinde flaş ifade: 100 bin tl...

Abdullah bana öldürmek için 100 bin TL teklif etmişse de ben kabul etmedim. Onun adına hiç kimseyi öldürmedim. İsmil Mahallesini hiç duymadım ve oraya hiç gitmedim. Öldürülen kişileri de hiç tanımıyorum. Suçsuzum” şeklinde konuştu.

Son dakika | Metin ve Nejla Büyükşen cinayetinde flaş ifade: 100 bin tl...

Abdulhamid Uzbek’in üzerinden çıkan SIM kartlara ve telefona incelenmek üzere el konulduğu öğrenildi.

Yorumlar kapatıldı.