Son dakika… İstanbul’a kar yeniden geliyor! AKOM’dan kar yağışı uyarısı: Tarih verildi…

Son dakika… İstanbul’a kar yeniden geliyor! AKOM’dan kar yağışı uyarısı: Tarih verildi…

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul’a kar yeniden dönüyor. Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)’dan yapılan flaş açıklamaya göre; Çarşamba akşam saatlerinden itibaren İstanbul’a Balkanlar üzerinden yeni bir soğuk hava dalgası gelecek. Bununla birlikte kentin genelinde kar ve karla karışık yağmur görülecek. AKOM yaptığı uyarıda “Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının Cuma sabah saatlerine kadar etkili olmaya devam edeceği, ardından bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor.” dedi. İşte son dakika haberinin detayları…

İstanbul için kar yağışı uyarısı yapıldı. Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)’dan yapılan son dakika açıklamasında İstanbul’a yeni bir soğuk hava dalgası ve kar yağışının geleceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, “İstanbul’da Çarşamba akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden Sibirya kökenli yeni bir soğuk hava dalgasının Marmara Bölgesi’ne giriş yapması bekleniyor.” denildi.

KAR YAĞIŞI UYARISI
AKOM, “Sistemin etkisi ile bugün 15 dereceler civarında seyreden sıcaklıkların, Çarşamba akşam saatlerine kadar azalarak kış değerlerine gerileyeceği tahmin ediliyor. Bununlar beraber, kent genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı geçişleri yaşanabilir” dedi.

Açıklamada şu bilgiler yer aldı:
Bugün il genelinde aralıklarla sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı, sıcaklıkların 15 dereceler civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Yarın günü rüzgârın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi (40-60km/s) ile birlikte sıcaklıkların 4-8°C aralığına gerileyeceği, beraberinde sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

AKŞAM SAATLERİNDEN İTİBAREN ETKİLİ OLACAK
Çarşamba gün boyu aralıklarla devam etmesi beklenen yağışların akşam saatlerinden itibaren (22:00) Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava ile birlikte sıcaklıklar, 1 dereceler civarına gerileyecek. Beraberinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının Cuma sabah saatlerine kadar etkili olmaya devam edeceği, ardından bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonu itibari ile sıcaklıkların tekrardan bahar değerlerine yükselmesi bekleniyor.

MARMARA
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak, bölgenin güney ve doğusunun yer yer dolu ile beraber gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Çanakkale il geneli ile Edirne’nin güney, Balıkesir’in kuzey ve batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara’nın güneyinde güney ve güneybatıdan fırtına (40-80 km/sa), güneydoğusunda kısa süreli tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı

Yorumlar kapatıldı.