----------

Son dakika: Eskişehir’deki aile katliamında flaş gelişme! Tefeci iddiası!

Son dakika: Eskişehir’deki aile katliamında flaş gelişme! Tefeci iddiası!

Eskişehir’de, 16 Şubat’ta yaşanan aile katliamı kan dondurdu. Emel Tokkal, İlkay Tokkal ve 4 yaşındaki çocukları A.D.T, evlerinde bıçaklanmış halde ölü bulundu. Olayla ilgili gözaltındaki 3 kişiye ek gözaltı süresi alındı. Polis ayrıca 7 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Kurulan özel ekip, güvenlik kameralarını incelemeye alırken, apartman sakinlerinin katliam sırasında herhangi bir ses duymadıkları belirlendi. Esnaf komşuları ise cep telefonu dükkanı işleten İlkay Tokkal’ın işyerine ve evine tefecilerin gelip gittiğini öne sürdü. Komşuları ayrıca katliamdan önce eve 3-4 kişinin girdiğini de iddia etti. Polis, İlkay Tokkal’ın tefecilere borcu olup olmadığını araştırıyor…

---------

Eskişehir’de, Tokkal çiftinin evlerinde oğullarıyla birlikte vahşice öldürüldüğü olayda, gözaltı sayısı 10’a çıktı. Güvenlik kameralarında da olay saatinde apartmandan çıkan bir şüphelinin olduğu belirlendi. Polis., esnaf komşularının ifadeleri doğrultusunda, ailenin tefeciler tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor.

Eskişehir’de, 16 Şubat’ta İlkay (42) ve Emel Tokkal (41) çifti ile çocukları Doruk’un (4) evlerinde bıçaklanarak katledildiği olayla ilgili gözaltında bulunan, İlkay Tokkay’ın ilk eşinden olan 19 yaşındaki oğlu Buğra Can Tokkal ile eski çalışanı Mehmet Şerif B. ve esnaf komşusu Ersin D. için ek gözaltı süresi alındı.

-------------

Şüphelilerin sorguları devam ederken, aralarında Mehmet Şerif B.’nin eşi Hediye B., İlker K., Zeki O., Hakkı B. ve Fesih Y.’nin de bulunduğu 7 kişi daha gözaltına alındı.

Katil ya da katillerin tanıdık olduğu ihtimali üzerinde duran polis, cinayetin işlendiği, kentin en ünlü ve en kalabalık caddesi olan Hamamyolu Caddesi’ndeki tüm güvenlik kameraları ile MOBESE kameralarının görüntülerini incelemeye başladı.Apartman girişindeki güvenlik kameralarında ise olayın olduğu saatlerde, şapkalı, eldivenli ve maskeli bir kişinin, elinde poşetle apartmandan çıktığı ve taksiyle şehir dışındaki bir mahalleye gittiğini belirledi

Polisin bilgilerine başvurduğu, apartmanda oturan komşuların ise vahşetin yaşandığı saatlerde, herhangi bir ses duymadıklarını söyledikleri öğrenildi. Cep telefonu dükkanı işleten İlkay Tokkal’ın esnaf komşularıyla da görüşen özel ekip, ilginç detaylara ulaştı.

İlkay Tokkal’ın dükkanına zaman zaman tefecilerin gelip gittiğini öne süren esnaf komşuları, bu tefecilerden aralarında “Cenk” ardıyla bilinen bir tefecinin de olduğu bazılarının, birkaç kez Tokkal’ın evine de gittiğini iddia etti.

Esnaf komşular ayrıca, vahşetten önce Tokkal ailesinin evine 2.3 kişinin gittiğini de öne sürdü. Bu bilgiler üzerine, İlkay Tokkal’ın tefecilere borcu olup olmadığını, varsa kimlere borcu olduğunu araştırmaya başlayan özel ekip, katliamın hırsızlık için yapılmış olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor.

Yorumlar kapatıldı.