SON DAKİKA! 5 yaşındaki çocuğun ölümünde flaş gelişme! Katil aileden çıktı!

SON DAKİKA! 5 yaşındaki çocuğun ölümünde flaş gelişme! Katil aileden çıktı!

Korkunç olay 4 yıl önce Gaziantep’te meydana gelmişti. 5 yaşındaki kız çocuğu B.H. evinde ölü bulunmuş ve ölümü dosyaya ‘normal ölüm’ olarak geçmişti. Esrarengiz olayda son dakika gelişmesi yaşandı. Soruşturmayı derinleştiren polis, çocuğun boynunda ve yüzündeki tırnak izlerinden şüphelenince tüyler ürperten bir gerçek gün yüzüne çıktı. Adli Tıp rarporu sonrası B.H. ile aynı evde yaşayan yengesi gözaltına alındıktan sonra küçük kızı kendisnin öldürdüğünü itiraf etti. Katil yenge tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinayet olayı, 2017 yılı Kasım ayında Şahinbey ilçesi Vatan Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 5 yaşındaki kız çocuğu B.H. Vatan Mahallesi’ndeki evlerinde ölü bulundu. Yaşanan olayın ardından küçük kızın ölümü normal ölüm olarak değerlendirilerek dosyaya işlendi. Yaşanan olayın ardından harekete geçen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kız çocuğunun boynundaki ve yüzündeki tırnak izlerinden şüphelenerek soruşturmayı derinleştirdi.

CİNAYET BÜRO İŞİN PEŞİNİ BIRAKMADI, KATİL ZANLISI YENGE SUÇUNU İTİRAF ETTİ
Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın yaşandığı bölgede yapılan uzun süreli çalışma ve araştırmaların ardından adli tıp raporlarını da dikkate alarak, B.H.’nin aynı ikamette yaşayan yengesi E.H. tarafından boğmak ve darp etmek suretiyle öldürüldüğünü ortaya çıkardı. Katil zanlısı yenge, 26 Nisan 2021 günü yakalanarak gözaltına alındıktan sonra sorgusu için emniyete götürüldü. Emniyette, suçunu itiraf eden katil zanlısı, çıkarıldığı adli mercilerce ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SON 3 AYDA 3 FAİLİ MEÇHUL CİNAYET OLAYI AYDINLATILDI
Öte yandan, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri son 3 aylık süreçte kentte 2011, 2017 ve 2018 yıllarında işlenmiş üç ayrı faili meçhul cinayet olayını aydınlatarak önemli başarıya imza attı. Cinayet Büro, daha önce 2011 yılında kaybolan Leyla Ganigülü’nün M.N.A. isimli şahıs tarafından, 2018 yılında ise Yakup Çelik’in tartıştığı astsubay A.K. tarafından öldürüldüğünü ortaya çıkarmıştı. Ekiplerin titiz ve yoğun çalışması sonucu faili meçhul üç olay da aydınlatıldıktan sonra katil zanlıları tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar kapatıldı.