Kocasını zehirleyerek öldürmekle suçlanıyordu…. Sezai Harman’ın eşine müebbet hapis cezası..

Kocasını zehirleyerek öldürmekle suçlanıyordu…. Sezai Harman’ın eşine müebbet hapis cezası..

Sezai Harman’ın şüpheli ölümü… Müge Anlı avukat itiraz etmelerinin mümkün olduğunu çünkü eşe karşı işlenmiş bir suç olduğunu ağırlaştırılmış müebbet olmasının önü açılacağını söyledi. Söz konusu anneleri bile olsa Sezai Bey’in kızlarının susmadığını ve gerçeğin ortaya çıkmasına imkân sağladıkları belirtildi.

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde, eşini yemeğine karıştırdığı tarım ilacıyla zehirleyerek ölümüne sebep olduğu öne sürülen kadın geçtiğimiz yıl tutuklandı. Cinayet tam bir yıl sonra çözülürken, koca katili, kendisinden yaşça çok küçük iki sevgilisi ile birlikte gözaltına alındı. Sevgilileri serbest bırakılırken, cani kadın tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay 19 Mart 2019’da Ahmetli ilçesine bağlı Kendirlik Mahallesi’nde yaşayan Sezai Harman (64), akşam yemeğinin ardından mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye götürüldü. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölümü “şüpheli” bulunan Sezai Harman’ın kardeşleri, abilerinin eşi Ayşe Harman (46) tarafından zehirlendiği iddiasıyla şikayette bulundu. Turgutlu Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ayşe Harman, yeterli delil olmadığı için sevk edildiği sulh ceza hakimliğince, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sezai Harman’ın cenazesinden alınan örnekler ise kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla İstanbul’daki Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Bu süreçte Manisa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin devraldığı soruşturma sürecinde Adli Tıp Kurumu, yapılan otopside “tarım ilacına bağlı zehirlenme bulgusu” saptadı. Genişletilen soruşturmada kadının telefon kayıtlarının incelenmesi sonucu Ayşe Harman ile sevgilileri olduğu iddia edilen A.K. (36) ve H.S. (37) gözaltına alındı. Sezai Harman’ı zehirlediği iddiasıyla gözaltına alınan eşi Ayşe Harman çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, A.K. adli kontrol talebi şartıyla serbest bırakıldı. H.S.’de çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Ayşe Harman cezaevine gönderildi.

Bu gün sabah saatlerinde Turgutlu adliyesinde görülen ilk duruşmada Ayşe Harmanın Planlı tasarlayarak ve kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapse mahkum edildi.

Yorumlar kapatıldı.