İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren etkili kar yağışı bekleniyor

Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına girecek İstanbul’da yağışların akşam saatlerinden itibaren kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

  • 200 kez görüntülendi.
İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren etkili kar yağışı bekleniyor

Soğuk hava etkisini artırıyor.

Beklenen kar yağışı İstanbul’a geliyor.

Balkanlar üzerinden yurda giriş yapacak soğuğun etkisiyle hava sıcaklıkları belirgin şekilde düşecek ve bu durum günlerce sürecek.

Akşam saatlerinden itibaren etkili kar yağışı bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte mevsim normalleri altında seyreden sıcaklıkların 2 ila 4 derece daha azalarak kış değerlerine gerileyeceği açıkladı.

Yağışların pazar günü karla karışık yağmur, akşam saatlerinden itibaren kar şeklinde etkili olmasının beklendiği kaydedilen açıklamada pazartesi öğle saatlerine kadar ise yerel kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği uyarısında bulunuldu.

Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyredecek

İstanbul’da hava sıcaklıklarının perşembe gününe kadar mevsim normallerinin 2 ila 5 derece altında seyretmesinin beklendiği bildirildi.

Kent genelinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

GÜN GÜN HAVA TAHMİNLERİ İÇİN SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

Yorumlar kapatılmış.