İlişkiyi mahveden 5 telefon alışkanlığı

İlişkiyi mahveden 5 telefon alışkanlığı

Akıllı telefonların hayatımızın büyük bir parçasını ele geçirdiği herkesin malumu… Bir ilişkide partnerinizden daha fazla telefonunuzla zaman geçiriyorsanız, tehlike çanları çalıyor demektir. İlişkileri mahveden cep telefonu alışkanlıklarını derledik…

1- NEYE GÜLDÜĞÜNÜZÜ PARTNERİNİZE GÖSTERMEMEK
Partneriniz sizin yanınızdayken akıllı telefonuyla bir hayli eğleniyor gibi görünüyorsa, meraklanmak hakkınız. Bu durum sizi güvensiz ve kıskanç hissettirebilir. Telefonunuzda gördüğünüz şeyler partnerinizle paylaşmanız durumu tersine çevirebilir. Birlikte gülmekten daha iyi ne olabilir ki?

2- TELEFONU SÜREKLİ YANINDA TAŞIMAK
Bir odadan diğerine giderken bile elinizde telefonla dolanıyorsanız, partneriniz ondan bir şeyler sakladığınızı hissedebilir.

3- HER BİLDİRİMİ KONTROL ETME İSTEĞİ
Cihazlarımıza her an sınırsız bildirim gelebilir. Peki bunları her an kontrol etmek zorunda mıyız? Elbette değiliz! Bu dikkat dağıtıcı durumu ortadan kaldırmak için telefonu sessizde kullanabilirsiniz.

4- İŞ SAATLERİ DIŞINDA MAİLLERE BAKMAK
Mesainizin bitmesinden saatler sonra bile hala telefondan iş maillerinize ya da grup konuşmalarına bakmayı bir kenara bırakmalısınız. İş düşünmeden partnerinizle keyifli vakit geçirmelisiniz.

5- YEMEKTE BİLE TELEFONLA UĞRAŞMAK
Yemek esnasında akıllı telefonlardan uzak durmak oldukça önemlidir. Birbirinizle geçirmeniz gereken vakti telefonlarınızla harcarsanız, ilişkinizde iletişim sorunu yaşarsınız. Bu da uzun süreli bir ilişkinin hayal olması anlamına gelir. 

Yorumlar kapatıldı.