----------

Emre Aşık’ı öldürmek için tetikçi tuttuğu iddia edilen Yağmur Sarnıç hakkında karar verildi!

Eski futbolcu Emre Aşık’ı boşanma aşamasındayken öldürtmek için iki kez tetikçi tutmakla suçlanan Yağmur Sarnıç ve iki sanığın tutuksuz olarak yargılandığı davada karar verildi.

Emre Aşık’ı öldürmek için tetikçi tuttuğu iddia edilen Yağmur Sarnıç hakkında karar verildi!


Eski milli futbolcu Emre Aşık’ı öldürmeyi planladıkları gerekçesiyle eski eşi Yağmur Aşık, Erdi Sungur ve Baycan Şenürek’in “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan yargılandıkları davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme 3 sanığında ayrı ayrı beraatine karar verdi.

---------

Yağmur Sarnıç ve Sarnıç’ın tetikçileri olduğu öne sürülen Erdi Sungur ile Baycan Şenürek için “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları talep ediliyordu. Mahkeme Yağmur Sarnıç, Erdi Sungur ve Baycan Şenürek’in beraat etmesine karar verdi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkamesi’nde görülen dava için Emre Aşık talimatla ifade vermek için Bakırköy Adalet Sarayı’na geldi.

-------------

BERAAT KARARI VERİLDİ

Mahkeme heyeti ise Yağmur Sarnıç, Erdi Sungur ve Baycan Şenürek’in haklarındaki “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ayrı ayrı beraat etmelerine karar verdi.

“KARARI İSTİNAF EDECEĞİZ”

Emre Aşık duruşma sonrasında adliye önünde basın açıklamasında bulundu. Aşık ” Jandarma tarafından yakalandılar. Ellerine geçen silahlar var. Önemli tanık ifadeleri var. Ama bunlara rağmen ceza almıyorlar. Kararı istinaf edeceğiz. İstinaftanda döneceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Emre Aşık ve Yağmur Sarnıç’ın İstanbul Aile Mahkemesinde yaklaşık 2,5 yıl süren çekişmeli boşanma davaları ise geçtiğimiz 6 Eylül’de sonuçlanmıştı. Tarafları boşayan mahkeme, üç çocuğun velayetini ise babaya vermişti. Emre Aşık, mahkeme çıkışında “Artık üç çocuğumla beraber yeni bir hayata başlayacağım nasip olursa” demişti.

Yorumlar kapatıldı.