Duygu Çelikten’in katilinin cezası belli oldu! Kararı duyunca şoka girdi

Duygu Çelikten’in katilinin cezası belli oldu! Kararı duyunca şoka girdi

Antalya’da geçtiğimiz yıl 6 Eylül’de kaybolduktan 15 gün sonra Varsak ormanlık alanda cesedi toprağa gömülü halde Duygu Çelikten’i (30) bıçaklayarak öldüren Veli Ünver (45) müebbet hapse mahkum oldu. Cesedi 10 bin lira karşılığı toprağa gömen Serhat (24) ağabeyi Doğukan Özcan. (28) ve cesedin gömülmesine aracılık eden Mahsun Demiralp’in (39) ise 4’er yıl hapis cezası aldı.

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Afyonkarahisar Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan cinayet zanlısı Veli Ünver Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) bağlantısı ile katıldı. Diğer 3 sanık ise Antalya E Tipi cezaevinden yine SEGBİS ile duruşmada hazır bulundu. Şikayetçi bölümünde ise Duygu Çelikten’in annesi Leyla, erkek kardeşi Anıl Çelikten yerlerini aldı. Tutuklu sanıkların avukatları duruşma salonunda yerlerini aldı. Mahkeme başkanı yargılamanın sonuna gelindiğini belirterek sanıklardan son sözlerini söylemesini istedi.

EN YÜKSEK CEZAYI VERİN
Duruşmada sanıklardan şikayetini tekrarlayan anne Leyla Çelikten, sanıkların tamamını en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyerek, “Torunlarım her gün annelerini soruyor. Cevap veremiyorum. Benim kızımı öldüren, cesedini hayvanlara yem edenlerden şikayetçiyim. Bu kişilerin tamamı en ağır şekilde cezalandırılsın. Bu katil öyle bir ceza alsın ki tüm dünyaya ibret olsun. Türkiye’ye örnek bir ceza çıksın” diye ağlayarak şikayetini yeniledi. Erkek kardeş Anıl Çelikten ise “Bunların tamamı çete. Hepsi en ağır şekilde cezalandırılsın” diye konuştu.

BEN KİMSEYİ ÖLDÜRMEDİM
Katil zanlısı Veli Ünver ise kimseyi öldürmediğini olayın bıçakla değil silahı la meydana geldiğini tekrarlayarak, “O sevdiğim balımdı. Ben suçsuzum. Adaletinize güveniyorum” dedi. Serhat , ağabeyi Doğukan Özcan ve cesedin gömülmesine aracılık eden Mahsun Demiralp ise pişman olduklarını söyleyerek tahliyelerini talep ettiler.

ŞOKA GİRDİ
Son sözlerin ardından mahkeme karar için duruşmaya yarım sat ara verdi. Verilen aranın ardından mahkeme Veli Ünver’in “Kasten insan öldürmeden” müebbet hapse mahkum etti. Hiçbir indirim uygulanmadı. Mahkeme ayrıca Serhat, ağabeyi Doğukan Özcan ve cesedin gömülmesine aracılık eden Mahsun Demiralp’i için ise “Delilleri yok etmekten” 4’er yıl hapse mahkum etti. Yattıkları süre göz önüne alınarak 3 sanığın tahliyesine karar vererek mahkemeyi bitirdi. Mübebet hapis cezası alan Veli Ünver SEGBİS odasında büyük şok yaşadığı görüldü.

SİYAHLARI ÇIKARTIP UYUYACAĞIM
Duruşma sonrası açılama yapan anne Leyla Çelikten iki elini havaya açarak, “Bugün siyahları çıkartıp ilk kez uyuyacağım. Buradan atv televizyonu ve Müge Anlı’ya teşekkür ediyorum. Bunlara verilen hiçbir ceza benim kızımı geri getiremeyecek. Bunu biliyorum. Ben ölene kadarda evlat acısı yüreğimde yanacak “ dedi. Erkek kardeş Anıl Çelikten ise; “Katil mahkum oldu. Ancak bizim acımız ölene kadar dinmeyecek” diye konuştu.

Yorumlar kapatıldı.