Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklanma sebebi belli oldu! Avukattan çok konuşulacak itiraflar

Türkiye’nin gündemine oturan Dilan Polat, Engin Polat olayın yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Dilan Polat ile Engin Polat’ın tutuklanma sebebi gün yüzüne çıktı. Etkin pişman şüphelisi avukat Ahmet Gün sorgusunda olanı biteni bir bir anlattı. Gün yüzüne çıkan rakam dudak uçuklattı. İşte Dilan Polat soruşturmasının şaşırtan ayrıntıları…

  • 1.142 kez görüntülendi.
Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklanma sebebi belli oldu! Avukattan çok konuşulacak itiraflar

Dilan Polat ve Engin Polat gündemden düşmek bilmiyor… Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ile Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Operasyon çerçevesinde toplam 24 zanlı yakalanırken, 18 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı. 6 zanlının emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Adliyeye sevk edilen 18 şüphelinin ifadeleri hemen hemen 4 saat sürdü.

16 TUTUKLU

Savcılık ifadelerinin ardından Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, avukat Ahmet Gün, Alper Kürşat Polat, Metin Yılmaz, Gürsel Yılmaz, Yeşim Altınkalem Dalkıran, Beyzanur Gün, Ceydanur Gün, Can Polat, Nilgün Yılmaz, Halit Polat, Zekayi Tepe ve Can Doğu tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

MİLYONLARCA LİRALIK SAHTE FATURA DÜZENLENDİ

Savcılık tutuklama talebiyle hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün’ün tasfiye halindeki kendine ait 5 şirketten Dilan Polat’a ait firmaya gerçek bir mal alış ve satış olmadan değişik zamanlarda 98 milyon 657 bin, 25 milyon 337 bin lira, 20 milyon, 150 milyon ve 29 milyon lira sahte fatura düzenlediğini ifade etti.

Düzenlenen sahte faturaların MASAK analiz raporunda da tespit edildiğini belirten savcılık, “MASAK analiz raporu, toplanan deliller ve etkin pişman şüpheli ifadesi gibi tüm soruşturma evrakı içeriğinden şüphelilerin çıkar amaçlı suç örgütü faaliyeti kapsamında sahte fatura ve belgelerle gerçek bir işleme dayanmayan gelirlerini kurmuş oldukları çok sayıda şirket üzerinden işleme tabi tutarak; sonuç olarak MİLDA Gayrimenkul Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi üzerinden akladıkları MASAK raporuna göre 250 milyon olduğu anlaşılmakta” denildi.

DİLAN POLAT: REKLAM YÜZÜYÜM, TİCARİ İŞLERİ ENGİN YAPAR

Tutuklanan Dilan Polat ifadesinde “Ben reklam yüzüyüm. Benim hiçbir şeyden haberim yok. Bütün ticari işleri Engin yapar. Tüm işleri eşim ve muhasebeciler takip ediyor” demişti.

ENGİN POLAT: ÇALIŞTIK, EMEK VERDİK, BİRİKTİRDİK

Engin Polat ise söz konusu iddiaları kabul etmemişti. Polat, “Şirket açtım kapattım doğru, battı şirketim. Yolsuzluk yapmadık, bu paraları biriktirdik. Çalıştık emek verdik” demişti.

SUÇU AVUKATA ATTI

Engin Polat’ın babası Sezgin Polat’ın ise suçlamaları kabul etmeyerek her şeyi avukatları Ahmet Gün’ün ayarladığını söylemişti.

Yine soruşturma kapsamında Dilan ve Engin Polat aylık gelirlerinin 150 – 200 bin lira arasında olduğunu söylemişti. Ancak çiftin satılan ürünlerle faturalandırılan ürünler arasındaki farkın açıklayamadıkları öğrenilmişti.

“AHMET GÜN NE DEDİYSE ONU YAPTIK”

Dilan ve Engin Polat ifade sırasında sorulan sorulara, “Ahmet Gün ne dediyse onu yaptık” demişti.

“BANA NE DEDİYSELER ONU YAPTIM”

Gün ise ifadesinde, “Bana ne dediyseler onu yaptım” demişti.

Yorumlar kapatılmış.