Çıplak halde ölü bulunmuştu! Duruşmaya bu sözler damga vurdu: ‘Kocan kuma getirse de…’

İstanbul Fatih’te Fatma Narman, çıplak şekilde ölü bulundu. Eşi Yalçın Narman, cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınıp tutuklandı. Cinayet davasının ilk duruşmasına ise, anne Şekra Genç’in sözleri damga vurdu. Duruşmada dinlenen Fatma Narman’ın annesi Şekra Genç, “O gün kızım beni aradı, ‘Kocam benim üzerime kuma getiriyor, yeniden evleniyor’ dedi. Ben de kuma getirsin kızım, yuvanı bozma dedim” diye konuştu. Şüpheli eş, avukatı olmadığı gerekçesiyle savunma yapmadı. İşte olayın detayları…

  • 9.174 kez görüntülendi.
Çıplak halde ölü bulunmuştu! Duruşmaya bu sözler damga vurdu: ‘Kocan kuma getirse de…’

Davanın ilk duruşmasında, emniyet ve savcılıkta da susma hakkını kullanan sanık Yalçın Narman, avukatının çekildiğini, yeni bir avukat atanana kadar da savunma yapmayacağını söyledi.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Yalçın Narman tutuklu bulunduğu cezaevinden getirildi. Kardeşi tutuksuz sanık Bahattin Narman, maktul Fatma Narman’ın annesi Şekra Genç, babası Eshed Genç ve kardeşleri ile taraf avukatları da duruşmaya katıldı.

“6 AYLIK ÇOCUĞU VARKEN KIZIMI ÖLDÜRDÜ”

Anne Şekra Genç, “Kızım sürekli benimle dertleşiyordu. O gün kızım beni aradı. Ölmeden önce bana, ‘Kocam benim üzerime kuma getiriyor, kocam yeniden evleniyor’ dedi. Ben de ‘Kuma getirsin kızım, yuvanı bozma dedim. O da ‘Ben gencim, niye getirsin. Zaten beni de kemerle dövüyor, sürekli dövüyor, huzurum yok’ dedi. Ayşe isimli bir kadından bahsediyordu ama, o gün isim vermedi. Ben şiddet gördüğünü biliyordum ancak, benim yanımda şiddet uygulamadı. Damadım sürekli silah alıp satıyordu, ticaretini yapıyordu. 6 aylık çocuğu varken, kızımı öldürdü. Sanıklardan şikayetçiyim davaya katılmak istiyorum” dedi.

“SANIKLARIN PLANLI OLARAK ABLAMI ÖLDÜRDÜĞÜ KANAATİNDEYİM”

Maktul Fatma Narman’ın kardeşi Ahmet Genç, “Fatma benim ablamdır. Aralarında anlaşmazlık vardı, kardeşim evlendiği günden beri şiddet görüyordu. Ablam eşinin babası ve annesiyle birlikte kalıyordu. Onlar ablama şiddet uyguluyorlardı. Ben bir kere tartıştıklarını gördüm. Rahmetli ablam çocuklarla ilgilenirken bile şiddet uyguluyordu. Yalçın’ın başka birisi ile ilişkisi olduğunu olaydan önce duymadım, sonra duydum. Sanıkların planlı olarak ablamı öldürdüğü kanaatindeyim. Sanıklardan şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

“VÜCUDUNDA MORLUKLAR GÖRDÜM, KEMER İZLERİ VARDI”

Tanık olarak dinlenen Bahar Genç, “Fatma’nın yengesiyim, Yalçın ile arasındaki ilişki hiç iyi değildi. Sürekli şiddet gördüğünü söyledi. Her kavga ettiğinde yanıma geliyor, 1-2 ay kalıyordu. Sürekli beni arıyordu, darp edildiğini söylüyordu. Hatta 6 aylık hamileyken şiddet gördüğünü, bu nedenle erken doğum yaptığını söyledi. Yalçın’ın annesinin araya girmesiyle karakola yansımamış olay. Fatma bana eşinin başka bir kadınla olduğunu ölmeden söyledi. İsminin Ayşe olduğunu, telefonla birkaç kez görüştüğünü söylemişti. Mart’ta İstanbul’a geldiğinde 3 hafta bende kaldı. Vücudunda morluklar gördüm, kemer izleri vardı. Kendisi şiddete maruz kalmış, benim evime kendi isteğiyle mi geldi bilmiyorum ancak, evden kaçarak çıkmış. Yalçın’ın ailesindeki diğer insanlar da Fatma’ya şiddet uygulamaya kalkışmışlar. Yalçın’ın ilişkisini annesi ve Fatma’nın görümcesi biliyormuş, Bahattin’in bilip bilmediğini bilmiyorum” dedi.

AVUKATI OLMADIĞI GEREKÇESİYLE SAVUNMA YAPMADI

Tutuklu Yalçın Narman, avukatının çekildiğini belirterek, kendisine barodan avukat atanmasını istedi. Soruşturma aşamasında emniyet ve savcılıkta susma hakkını kullanan sanık Narman, ilk duruşmada da avukatı olmadan savunma yapmayacağını söyledi. Tutuksuz sanık Bahattin Narman ise, savcılık ifadesini tekrar ettiğini söyledi. Mahkeme başkanının olayda kullanılan silahın kime ait olduğunu sorması üzerine Bahattin Narman, “Olayda kullanılan silah abim Yalçın Narman’a ait. Üzerimde çıkan şarjör de abime aittir. Olay günü kullandığımız araba benim değil, abimindir. Bilerek bir şey yapmadım. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

TUTUKLULUK DEVAM KARARI

Mahkeme heyeti, Yalçın Narman’ın tutukluluk halinin devamına ve tutuksuz sanık Bahattin Narman’ın adli kontrol hükümlerinin devam etmesine hükmetti. Mahkeme, bir sonraki celse tanık dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bunlar İlgini Çekebilir

Yorumlar kapatılmış.