72 saat boyunca hayata tutundu

Türkiye’yi sarsan depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da mucizevi bir kurtuluş daha yaşandı. Donmamak için ayağına bez parçaları saran yaşlı adam, 72 saat sonra kurtarıldı.

  • 1.548 kez görüntülendi.
72 saat boyunca hayata tutundu

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde, kaybettiği vatandaşlarının yasını tutuyor.

Ekiplerin canhıraş çalışmalarıyla birçok deprem bölgesinden de sevindirici haberler geliyor.

O haberlerden biri de Hatay’ın Antakya ilçesinden geldi.

Yaşlı adam 72 saat boyunca yaşama tutundu
İlçeye bağlı Kantara Mahallesi Hakkı Dedebey Sokakta devam eden çalışmaların 72’inci saatinde sevindirici bir gelişme yaşandı.

Ses duyulması üzerine verilen zamana karşı mücadele sonucu enkazdan sağ olarak çıkartılan 79 yaşındaki Hasan Yüce, binadan ambulansa kadar bir görevlinin sırtında taşındı.

Üşümemek için ayaklarına bez doladı

72 saat mahsur kaldığı enkazın içerisinde üşümemek için ayağına sürünerek bulduğu bez parçalarını dolayarak ısınan Hasan Yüce, ekiplere hem yaşadıklarını anlattı hem de yanı başında olan torununun yerini tarif etti.

Ekipler şimdi de torununu arıyor

“Üşüdüm, soba yok ki. Beni bulduğunuz yerin yarım metre ilerisinde torunum var. Nefes alıyordu, sonrasını bilmiyorum. Sen sağ ol” diyen yaşlı adamın tarifi üzerine, torununu sağ olarak bulabilmek için çalışmalar ara verilmeden devam edildi.

Dinç hali “Maşallah” dedirtti

Sağlık durumu gayet iyi olan, yürüyüp konuşabilen yaşlı adam, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye sev edildi.

Yorumlar kapatılmış.