SON DAKİKA! İkranur Tirsi’nin ilk otopsi raporu açıklandı! Cansız bedeni bulunmuştu

  • 5.551 kez görüntülendi.
SON DAKİKA! İkranur Tirsi’nin ilk otopsi raporu açıklandı! Cansız bedeni bulunmuştu

Son dakika gelişmesi… Türkiye’nin konuştuğu olayda flaş gelişme yaşandı. Giresun’un Bulancak ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve dün öğleden sonra cansız bedeni evine 7 km mesafede dere içinde bulunan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi’nin ilk otopsi raporuna göre derede boğularak öldüğü belirlendi. Küçük kızın boğulduğu deredeki su seviyesinin çok düşük olması, üzerindeki elbiselerinde derede sürüklenme ibaresinin olmaması minik kızın derede birileri tarafından boğulduğu şüphesi uyandırıyor. İkranur’un elbisesi ve küpesi hakkında da detaylar ortaya çıktı. Olayla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Türkiye’yi yasa boğa İkra Nur hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. İlçenin İcilli köyünde 5 gün önce sığır otlatmakta olan amcasının yanına gitmek için arkadaşlarından ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan İkra Nur Tirsi’nin (7) cansız bedenine dün saat 14.00 sıralarında evinden 7 km uzaklıkta Adaköy Deresi kenarında bulundu. Olay yerinde yapılan ilk incelemede küçük kızın üzerindeki elbiselerde hiçbir yıpranma ve yırtık tespit edilemezken, kulağındaki küpe ve ayakkabılarının dahi üzerinde olduğu belirlendi.

İkra Nur Tirsi’nin cenazesi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, yapılan ilk otopsisinde minik kızın ölümünde travmatik hiçbir bulguya rastlanılamazken, ciğerlerinde su dolması sonucu yani boğularak öldüğü belirlendi.

Güvenlik güçleri, Tirsi’nin cesedinin çürümeye evrilmesinden dolayı kaybolduğu günden itibaren öldüğü, küçük kızın boğulduğu deredeki su seviyesinin çok düşük olması, üzerindeki elbiselerinde derede sürüklenme ibaresinin olmaması nedeniyle minik kızın derede birileri tarafından boğulduğu şüphesi üzerinde duruyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Arama çalışmalarına, altışar kişilik JÖH ve asayiş timi, AFAD ve AKUT ekipleri, bir iz takip köpek timi, bir kadavra köpeği, 170 personel ile kayıp çocuğun yakın akrabaları ve vatandaşlar katılmıştı. Ekiplerin çalışması sonucu İkra Nur’un Tirsi’nin cansız bedeni, İcilli köyünün aşağısındaki dere yatağında bulunmuştu. Haber sonrası tüm Türkiye yasa boğuldu.

MÜGE ANLI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar kapatıldı.