Çağla Tuğaltay cinayetinde son dakika gelişmesi! Bir kişinin daha kan örneği alındı

Çağla Tuğaltay cinayetinde son dakika gelişmesi! Bir kişinin daha kan örneği alındı

İstanbul Şişli’de 5 Haziran 2000’de boğazından bıçaklanarak öldürülen 15 yaşındaki Çağla Tuğaltay’ın katilinin eşgali DNA analizi ile belirlenebilecek. Tuğaltay’ın tırnak arasında katile ait olduğu düşünülen doku örnekleri yeniden Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. SNP tekniğiyle katilin, saç, göz ve ten rengi ortaya çıkarılabilecek. Son dakika haberine göre polis, konuyla ilgili daha önce DNA’sı alınmamış bir kişinin daha örneğini incelemeye gönderdi.

2000 yılında evinde öldürülen Çağla Tuğaltay’ın 2013 yılında tırnak arasında bir erkeğe ait doku örnekleri bulundu. Bu örnek kapsamında bir çok şüpheliden alınan kan örnekleri ile doku hiç kimse ile örtüşmedi. Polis ekipleri, zaman aşımına uğramak üzere olan Hande Çinkitaş ve Çağla Tuğaltay dosyalarını yeniden çalışmaya başladı. Hande Çinkitaş’ın üvey annesi ve babası cinayet zanlısı olarak tutuklandı. Şimdi de Çağla’nın katilinin bulunması için çalışmalar yoğunlaştırıldı.

YENİ TEKNİK KULLANILACAK
Polis ekipleri, 2013 yılında Çağla Tuğaltay’ın sol el tırnaklarından alınan ve katile ait olduğu değerlendirilen doku örneklerini yeniden İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. SNP (Single Nucleotide Polymarophisms) testiyle. Katilin, saç rengi, göz rengi ve ten rengi belli olacak. Böylece Çağla Tuğaltay’ın katilinin kısmi eşgali de belirlenebilecek.

500 METRE YAKINDA İKİ İNŞAAT VAR
Olay tarihinde Çağla Tuğaltay’ın evinin yaklaşık 500 metre mesafesinde 2 ayrı inşaat olduğunu de tespit etti. Polis, müteahhitlerine ulaştığı inşaatlarda, çalışan işçilerin kimliklerini de tespit etmeye çalışıyor. Böylece onların da kan ve doku örneklerini alacak.

20 YILI AŞTI, ÇÖZÜLMEYİ BEKLİYOR
Çağla Tuğaltay 5 Haziran 2000 günü okul çıkışı evine gitti. Anne Gülnur Tuğaltay doktor randevusunda geciktiği için kızını telefonla aradı ancak Çağla telefonu açmadı. Bunun üzerine Anne Gülnur Tuğaltay alt komşusunu arayarak, “Çağla eve geldi mi telefonlarımı açmıyor bir bakar mısın” dedi. Alt komşu anahtarla kapıyı açıp içeri girdi. Çağla’nın okul çantası henüz kapının önünde duruyordu. Çağla’nın odasına baktı, daha sonra il dışında üniversitede okuyan ağabeyinin odasına baktığında Çağla’yı ölü olarak buldu.

1 KİŞİNİN DAHA KAN ÖRNEĞİ ALINDI
Olay yeri inceleme çalışmaları yapıldı, olay yerindeki tüm deliller toplanarak Polis Kriminal Laboratuvarı’na gönderildi. 2013 yılında yapılan çalışmalarda, Çağla Tuğaltay’ın sol el tırnak arasında katile ait olduğu değerlendirilen bir doku örneği bulundu. Binadaki ve tüm şüphelilerin kan örnekleri alındı ancak bir erkeğe ait olduğu değerlendirilen doku örneği kimseyle örtüşmedi. Öte yandan konuyla ilgili bir kişinin daha kan örneklerinin alındığı ileri sürüldü. Bu örnek incelenmesinin devam ettiği belirtildi.

MÜGE ANLI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar kapatıldı.